Шановні батьки!

        Ви – найважливіші люди в житті Вашої дитини, тому підтримка, віра, любов і безпосередня участь у навчанні, вихованні та розвитку дитини є надзвичайно важливою для її майбутнього. Допоможіть своїй дитині зростати здоровою, творчою, натхненною, неповторною особистістю з активною життєвою позицією, зростати сильною й впевненою в собі. Тому ми пропонуємо розглянути проблему сьогодення -  «енергетики».

Останнім часом все більше число людей п'є енергетичні напої. Дорослі люди та підлітки вживають енергетики, мотивуючи це тим, що кава на них не діє. Багато хто вважає, що від випитої баночки у них з'являється приплив сил та енергії.

Енергетичні напої – це напої, що містять у собі певну кількість кофеїну, а іноді й алкоголю. Часто можна побачити багато реклами про цей вид напою на бікбордах або на телебаченні із текстами, що енергетичні напої зроблять наше життя яскравим і повним енергії. Але чи це дійсно так? Чи корисні вони для здоров’я людини? Але насправді енергетичний напій не містить в собі жодної енергії, достатньо уважно почитати етикетку. Досягається результат за рахунок вивільнення енергії, яку  організм щедро зберігав на «чорний день». Вчені запевняють, що заяви виробників про абсолютну користь їх продукту, м’яко кажучи, не відповідають дійсності. Отож, взяв у борг сил у організму, рано чи пізно  доведеться їх віддавати. Причому віддавати відхідним періодом протягом декількох днів. Одним словом, якщо енергетики вживаються  доволі часто, то організм просто не буде встигати відновлюватись. До того ж, доведеться вживати все більші й більші дози, щоб забрати в організму ще крихту зайвих сил. Шкода від вживання в таких випадках очевидна. Речовини, що входять до складу енергетиків, являються збудниками нервової системи, відганяють  бажання поспати. Але в той же самий час наші нерви можуть розхитатися у такий спосіб, що може призвести до цілого ряду захворювань.

Енергетичні напої підвищують тиск та рівень цукру в крові. Також вони шкідливі, оскільки сприяють зношенню серцево-судинної системи. Кофеїн по своїй суті володіє певними наркотичними властивостями. Крім відчуття бадьорості він викликає звикання та залежність. Крім того, в майбутньому, для досягнення потрібного ефекту  доведеться постійно збільшувати дозу.До речі, в Норвегії та Данії енергетичний напій можна придбати тільки в аптеці.

Тому вживання енергетиків може порушити внутрішній ритм роботи організму, що в свою чергу призведе    до серйозних захворювань.