Виховна робота

Мета виховної роботи: формування морально-духовної, життєво компетентної особистості, здатної до саморозвитку та самовиховання, яка успішно самореалізується в соціумі як громадянин, сім’янин, професіонал.

        Основні принципи виховання:

·         принцип національної спрямованості;

·         культуровідповідальності;

·         цілісності;

·         акмеологічний;

·         суб’єкт-суб’єктної взаємодії;

·         адекватності виховання до психологічних умов розвитку особистості;

·         особистісної орієнтації;

·         превентивності;

·         технологізації.

       Зміст виховання:

·         ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави;

·         ціннісне ставлення до людей;

·         ціннісне ставлення до природи;

·         ціннісне ставлення до мистецтва;

·         ціннісне ставлення до праці;       ·    ціннісне ставлення до себе;

·         ціннісне ставлення до свого фізичного «Я»;

·         ціннісне ставлення до свого психічного «Я»; 

·       ціннісне ставлення до свого соціального  «Я.

 


Позаурочна  робота

Позаурочна  виховна робота  закладу містить проведення традиційних загальношкільних заходів, спортивних змагань, родинних свят, предметних декад та інтелектуальних марафонів, участь у Всеукраїнський, обласних та міських конкурсах, туристсько-краєзнавчій роботі, пошуковій та волонтерській роботі; відвідування театрів, музеїв, виставок, проведення екскурсій, участь у конкурсах.


Гуртки

Різноманітною є мережа гуртків і спортивних секцій, діяльність яких спрямовано на оптимальну  організацію вільного часу учнів, на користь справи для школи, зміцнення здоров’я  вихованців, створення такої виховної системи, яка відповідає розвитку творчої особистості, скерованої на загальнолюдські та культурно-національні цінності.

  У закладі діє мережа гуртків:

1. Рукопашний бій «Хортинг».

2. Гурток "Юний Захисник Вітчизни".

3. Баскетбол.

4.Футбол.

5. Волейбол.

6. Футзал. 

7. Гурток вокального мистецтва.

 

 

Позаурочною діяльністю охоплено 100% школярів, 39% учнів відвідують позашкільні заклади освіти.


Проєкти

     Проєкт – це можливість робити щось цікаве самостійно або в групі, максимально використовуючи свої можливості; це діяльність, яка дозволяє проявити себе, спробувати сили,  перевірити знання, принести користь та  оприлюднити досягнутий результат.

      Це діяльність, спрямована на вирішення цікавої проблеми, сформульованої самими учнями, коли результат цієї діяльності носить практичний характер і має важливе прикладне значення і, що дуже важливо, має велике значення для самих дослідників.

   Протягом 2019-2020 н.р. вчителі, батьки, учні активно працюють над проєктом «Тепло твоїх справ». Метою цього проекту є відродження віри в благодійність у дітей та дорослих у нашому суспільстві; організація та проведення благодійних акцій, ярмарок  з метою збору коштів для дітей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, дітей, які знаходяться на лікуванні в гематологічному відділенні Сумської обласної клінічної лікарні, дітей, які знаходяться в дитячих будинках; формування у дітей позитивного ставлення до благодійності як виду діяльності; залучити учнів до волонтерської діяльності, показати, що благодійність може бути не лише матеріальною, але й духовною; виховувати в учнів почуття милосердя, доброти, небайдужості до чужого горя; сприяти формуванню в учнів навичок надання реальної допомоги дітям.  

     Також  наш заклад протягом року плідно працював над регіональним інноваційним проєктом «Демократизація та партнерство навчального закладу в умовах нової української школи». Регіональний інноваційний проект – це перший крок по забезпеченню поглиблення культури демократії і прав людини та розвиток громадянських компетентностей учнів у закладах освіти Сумщини шляхом підтримки демократизації та децентралізації шкільного самоврядування, пропагування державно-громадського партнерства і розвитку демократичного середовища.


Волонтерська робота. Акції

        Важливим аспектом у формуванні моральної свідомості учнів є почуття милосердя.

 У школі створено волонтерське об’єднання (керівник Хвайра Н.І.). Першочергово волонтерська діяльність спрямована на допомогу воїнам, які перебувають в ООС.

    Малюнки, листи, ляльки-мотанки, янголи-охоронці, теплі речі, продукти харчування учні закладу на чолі з керівником волонтерського об’єднання за допомогою батьківської громадськості   відправляють  бійцям артилерійської бригади до кожного свята чи визначної події.

    Протягом 2019-2020 навчального року взяли участь в акціях «Від вчителя до військового», «Подарунок солдату», «Лист пораненому», «Добро жменями», "Твори добро в ім`я миру, "Тільки разом   ми сила".  Але волонтерська діяльність не обмежилася   тільки підтримкою й допомогою воїнам, ми не можемо забути й про дітей дитячих будинків, лікарень. Учні закладу взяли участь в акціях «Серце до серця», «Назустріч мрії», «Ми не байдужі», «Життя – це скарб, бережи його!», «Тепло твоїх справ», «Толерантність – це…», «До Світлого Дня – світлі вчинки», показали виставу до Дня Святого Миколая для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей, які опинилися в тяжких життєвих обставинах, відвідали гематологічне відділення Сумської обласної лікарні, привітавши вихованців зі святом.

    Волонтерський загін здійснив похід до Сумської обласної організації Товариства Червоного Хреста і передав дитячий одяг, іграшки дітям дитячих будинків.

   Волонтери КУ ССШ №10 також піклуються про тих, кому було нелегко під час ІІ світової війни і яким найважче сьогодні. Усе менше їх залишається в життєвому строю, однак ніколи не піде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу – його битва і його допомога (акція «Доброго ранку, ветеране!»,  зустрічі з ветеранами, уроки-памяті,  «круглі столи»).  Не забуваємо ми і про друзів наших менших  і намагаємося не залишати їх у біді.  Були організовані та  проведені благодійні акції: «Подаруй чотирилапому другу свято!»,  «Happy гав для Сірка», «Happy мяу для Мурчика».


                                                            Заходи та свята

       Для забезпечення високої художньо-естетичної освіченості учні нашого закладу беруть участь в обрядових і традиційних святах українського народу «Святий Миколай  всім розваги приніс», «Різдвяні колядки», «Великодні дзвони», «Вечорниці».

      На високому рівні проводяться загальношкільні свята «Міс Весна», «Школа №10 має таланти», святкова програма до дня «Хеллоуїна», бал-маскарад «Чарівна зима», конкурсно- розважальні програми «Сім нот магічного кохання»,  «Єдиний день самоврядування». 

    Класні керівники ретельно вивчають сім’ї   вихованців, взаємини між членами родини, участь батьків у вихованні дітей. Цьому сприяють спільні  творчі родинно-шкільні заходи: «Шануймо нашу родину», «Якщо говорити між нами, то все починається з мами»», «Світ захоплень моєї родини», «Моя родина моя фортеця», які проводяться до Дня матері, Міжнародного дня сімї, тематичного місячника родинно-сімейного виховання.