Наші традиції

 

  Із чого починається школа? З 1-го вересня, коли дитина вперше приходить до неї. Це свято – одна з найстаріших традицій у нашому навчальному закладі. У цей день школа радо зустрічає своїх гостей: випускників, батьків, представників управління освіти і науки Сумської міської ради, друзів. Лунає перший дзвоник, який починає навчальний рік.

    Не встиг відзвеніти 1-й дзвоник, а на порозі – День учителя, без якого б не було і школи. До цього свята учні закладу традиційно готують виставку «Осінь золота», а також урочистий концерт, яким вітають своїх наставників.

    У нашій школі навчаються талановиті, творчо обдаровані діти, тому не випадково виникла традиція проведення прекрасного заходу «Школа №10 має таланти». Це не тільки яскраве шоу, це сплеск ідей, фантазії не лише учнів, а й батьків та вчителів.

     Кожна дитина вірить у дива, тому Свято Миколая для малечі в нашій школі – це казка, яку створюють і учні, і дорослі. Невеликі театралізовані дійства за участю молодших школярів завжди проходять з аншлагом.

    Новий рік – найулюбленіше свято для дітлахів. Традиційними стали виставки новорічних прикрас та ялинок, зроблених руками учнів. Таким чином, діти вчаться берегти та любити природу.

    Ми віддаємо належне творчості, але приходить день, коли вшановуємо розум. Це – свято найрозумніших, тих, хто виборов першість у Всеукраїнських учнівських  олімпіадах, турнірах, конкурсах художньо – естетичного спрямування  та спортивних змаганнях. У цей день вони отримують подарунки, звучать слова подяки від директора школи та вчителів.

    Якщо завітати до школи 14.02. то можна почути, як вона гуде від нетерпіння, бо в цей день усі закохані і просто гарні друзі надсилають один одному валентинки, а допомагає їм у  цьому шкільна пошта.

    Прекрасною традицією стало проведення першого весняного свята – 8 Березня: учителі показують свої уміння у створенні домашнього затишку. Хтось приносить вишивки, серветки чи в’язані вироби, а учні дарують їм теплі слова – поздоровлення.

    Хто з дівчаток не мріяв стати королевою краси? Таку можливість дарують їм свята «На балу в Попелюшки» та «Весняна красуня», які вже не один рік радують своєю красою та феєричністю.

    Швидко пролетів навчальний рік. І на порозі вже травень – останній місяць занять. Для 11 класників – настає прощання зі школою, дзвенить останній дзвоник, летять у небо кульки та голуби, символізуючи прощання. Для всіх інших проводяться традиційні лінійки, на яких підводяться підсумки, вшановуються  відмінники та ті, хто досяг успіхів  в олімпіадах та конкурсах. Найстарішою традицією є випускний вечір, урочисте свято, сповнене світлими спогадами. У цей день школа прощається зі своїми вихованцями, які ступають у доросле життя, залишають чарівну країну дитинства.

    Червень – літній табір, у якому учні змістовно проводять свій час, збагачуючись і інтелектуально, і духовно, цьому сприяють цікаві заходи, заплановані вчителями разом з учнями.

    Рік минув. Школа прощається зі своїми вихованцями. Але – не надовго, до 1-го вересня.