Уповноваженою особою освітнього закладу з питань попередження  

насильства та булінгу є соціальний педагог Михайлова Наталія Олександрівна


Інспектор сектору ювенальної превенції,

закріплений за Сумським ЗЗСО №10 СМР

Базюк Катерина Анатоліївна

Телефон:+380994702990





Актуальна інформація про булінг

Перейдіть за посиланням і терміново ознайомтесь!

БУЛІНГ: за дітей відповідають батьки

Як допомогти дитині, яка постраждала від булінгу. Поради батькам


«Я МАЮ ПРАВО!»: ЗНАТИ З ДИТИНСТВА

 Для всіх і кожного, незалежно від віку, важливими є поняття «право». Саме тому Міністерство юстиції України здійснює велику правопросвітницьку роботу, об’єднану у проект «Я МАЮ ПРАВО!». У ньому – кілька напрямів, усі вони важливі, адже навчають, як захистити свої права.   

Важливо, що серед іншого, держава не забула і про найменших громадян, яким з дитинства варто знати основу основ про права. Отож, вивчайте і знайте, щоб Україна міцніла правом, а ви виростали достойним поколінням: успішним, сильним, патріотичним.  

Більше інформації на сайті http://pravo.minjust.gov.ua/

 

ЗНАЙ: ТИ НЕ ОДИН!

РАЗОМ ПОДОЛАЄМО БУЛІНГ!

У шкільному житті, сповненому новими знаннями і цікавими подіями, виникають ситуації приниження чи знущання з однокласників, молодших школярів. Ця проблема у всьому світі має назву «булінг», її потрібно вирішувати усім дорослим.

 За інформацією Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Причому, найбільш вразливими до булінгу є сором'язливі, зі зразковою поведінкою діти, а також діти, які, в силу різних життєвих обставин, «замкнуті в собі», закриті для спілкування.

Міністерство юстиції України розпочало активну інформаційну роботу СтопБулінг, адже діти мають право на безпечне дитинство.

 

Буклет "Зупинимо булінг разом!" читайте тут.




Заходи з профілактики булінгу



 

З 18.09.2023р. по 22.09.2023р. у закладі освіти пройшов Всеукраїнський тиждень протидії булінгу, під час якого відбулися просвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про булінг та запровадження адміністративної відповідальності за вчинення цькування. Учні отримали інформацію про види булінгу, міри покарання, навчилися відрізняти булінг від звичайного конфлікту. З школярами 1-4 класів проведено години спілкування «Вчимося жити добрими людьми», бесіди «Наш дружний клас», з учнями 9-11 класів – інформаційні години «Кібербулінг та засоби його подолання». Учасники освітнього процесу обговорювали загрози інтернет-спілкування, плюси та мінуси соцмереж. Здобувачі освіти 7-8 класів створили тематичні малюнки «Соціальна мережа і Я».

Наша школа долучилася до цієї Всеукраїнської акції, спрямованої на захист прав дитини, адже кожен має почувати себе захищеним. Треба поважати права один одного й вчитися співіснувати разом. Бути гарною людиною – це добра звичка. І виховувати її треба змалечку.